- Home
- / RAB Lighting
-
/ RAB Lighting PUCK34, 10W, CCT Selectable, CRI90, 120V,...
RAB Lighting PUCK34, 10W, CCT Selectable, CRI90, 120V, TRIAC, 4 In. Round, White, PUCK34
- ROCK SKU: RAB-PUCK34
- UPC: 192552056960
- MFG Part #: PUCK34
$11.50
The RAB Lighting PUCK34 is a 10W ultra-slim 4-inch round LED surface mount and flush mount downlight suited for residential and commercial ceiling applications where low-profile installation is required. It delivers 784–874 lumens at a CRI90 rating with five selectable CCT options and TRIAC dimming on 120V, achieving up to 89.6 LPW efficacy with a 50,000-hour rated life. Title 20/Title 24 compliant in a White finish.
| Watts | 10W |
| Lumens | 784–874 lm |
| Color Temperature | CCT Selectable (3000K/3500K/4000K/5000K) |
| CRI | 90 |
| Voltage | 120V |
| Dimming | TRIAC |
| Finish | White |
| Rated Life | 50,000 hours |
| Efficacy | 80.2–89.6 lm/W |
