- Home
- / RAB Lighting
-
/ RAB Lighting PORTO, 110/95/80W, CCT Selectable, Photocell, Bronze,...
RAB Lighting PORTO, 110/95/80W, CCT Selectable, Photocell, Bronze, PRT110R
- ROCK SKU: RAB-PRT110R
- UPC: 192552040099
- MFG Part #: PRT110R
$395.00
The RAB Lighting PRT110R is a field-adjustable 110/95/80W round LED low bay/high bay fixture for garages, warehouses, and commercial applications. It delivers 10,249–14,125 lumens across selectable 3500/4000/5000K CCT with an integrated on/off photocell and constant current driver rated for 120–277V. DLC Premium listed (ID: S-31DVSZ) with a 100,000-hour rated life and 126.2–143.3 lm/W efficacy. Bronze finish.
| Watts | 110/95/80W (Field-Adjustable) |
| Lumens | 10,249–14,125 lm |
| Color Temperature | CCT Selectable (3500K/4000K/5000K) |
| Voltage | 120–277V |
| Control | Photocell |
| Rated Life | 100,000 hours |
| Finish | Bronze |
| DLC | DLC Premium (S-31DVSZ) |
