- Home
- / RAB Lighting
-
/ RAB Lighting CD34 Cylinder Light, 20/16/12W, CCT Selectable,...
RAB Lighting CD34 Cylinder Light, 20/16/12W, CCT Selectable, Wall Mount, Bronze Clear, CD34-4WZ
- ROCK SKU: RAB-CD34-4WZ
- UPC: 192552042376
- MFG Part #: CD34-4WZ
$123.00
The RAB Lighting CD34-4WZ is a 4" LED cylinder wall sconce for commercial and residential indoor/outdoor applications, offered in 20/16/12W with field-selectable 5CCT. It delivers up to 2,000 lumens at 100 lm/W efficacy on 120–277V with a 40° beam, LightCloud Blue compatibility, and Title 20/Title 24 compliance. Rated 50,000 hours. Bronze finish with clear lens.
| Watts | 20/16/12W (Field-Adjustable) |
| Lumens | 2,000–2,100 lm |
| Color Temperature | CCT Selectable (5-Color) |
| Voltage | 120–277V |
| Driver | Constant Current |
| Rated Life | 50,000 hours |
| Finish | Bronze |
| Mounting | Wall |
