- Home
- / RAB Lighting
-
/ RAB Lighting CD34 Cylinder, 10/8/6W, CCT Selectable, CRI90,...
RAB Lighting CD34 Cylinder, 10/8/6W, CCT Selectable, CRI90, 3 In., Wall, White, CD34-3WW
- ROCK SKU: RAB-CD34-3WW
- UPC: 192552042383
- MFG Part #: CD34-3WW
$107.00
The RAB Lighting CD34-3WW is a 3-inch LED cylinder wall fixture suited for indoor and outdoor residential and commercial installations, finished in White. Rated at 10/8/6W with 5CCT selectability and CRI90, it delivers up to 1000/800/600 lumens at a 25° beam angle on 120–277V. Title 20/Title 24 compliant and LightCloud Blue compatible, with a 50,000-hour rated life and constant current driver.
| Watts | 10/8/6W (Field-Adjustable) |
| Lumens | 1,000/800/600 lm |
| Color Temperature | CCT Selectable (2700K/3000K/3500K/4000K/5000K) |
| CRI | 90 |
| Voltage | 120-277V |
| Rated Life | 50,000 hours |
| Finish | White |
| Mount | Wall |
