1
/
of
1
RAB Lighting
RAB Lighting ALEDXS Area Light, 32/24/16W, CCT Selectable, Adjustable Photocell, Microwave Sensor, LightCloud Blue, White, ALEDXSW/LCBS/MVS
RAB Lighting ALEDXS Area Light, 32/24/16W, CCT Selectable, Adjustable Photocell, Microwave Sensor, LightCloud Blue, White, ALEDXSW/LCBS/MVS
Regular price
$0.00 USD
Regular price
Sale price
$0.00 USD
Unit price
/
per
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Share

The RAB Lighting ALEDXSW/LCBS/MVS is a 32/24/16W selectable-wattage LED area light for parking areas, walkways, and small commercial sites requiring wireless control and occupancy sensing. Output ranges from 2,020 to 4,151 lumens with field-selectable CCT (3000/4000/5000K), an adjustable photocell, integrated microwave occupancy sensor, and LightCloud Blue wireless control compatibility. DLC listed (S-NCGC4X) with a 100,000-hour rated life on 120–277V; White finish.
| Watts | 32/24/16W (Field-Adjustable) |
| Lumens | 2,020–4,151 lm |
| Color Temperature | CCT Selectable (3000K/4000K/5000K) |
| Voltage | 120-277V |
| Rated Life | 100,000 hours |
| Finish | White |
| Controls | Adjustable Photocell, Microwave Occupancy Sensor, LightCloud Blue |
| DLC Rating | DLC |