- Home
- / RAB Lighting
-
/ RAB Lighting A34-S T5, 100/80/50W, CCT Selectable, Pole...
RAB Lighting A34-S T5, 100/80/50W, CCT Selectable, Pole Mount, White, A34T5SW
- ROCK SKU: RAB-A34T5SW
- UPC: 192552038669
- MFG Part #: A34T5SW
$387.00
The RAB Lighting A34T5SW is a 100/80/50W CCT-selectable LED area light with a pole mount configuration in a white finish, designed for parking lots, roadways, and commercial site lighting. Delivering up to 15,343 lumens at selectable 3000K/4000K/5000K color temperatures, it achieves an efficacy of up to 174.4 LPW with a 100,000-hour rated life. DLC Premium listed and compatible with 120–277V multi-volt input for broad installation flexibility.
| Watts | 100/80/50W (Field-Adjustable) |
| Lumens | 7,533–15,343 lm |
| Color Temperature | CCT Selectable (3000K/4000K/5000K) |
| Voltage | 120/208/240/277V |
| Efficacy | 144.9–174.4 lm/W |
| Rated Life | 100,000 hours |
| Finish | White |
| DLC Listing | DLC Premium (S-F07DJL) |
