- Home
- / RAB Lighting
-
/ RAB Lighting A22 Area Light, 100/80/60W, CCT Selectable,...
RAB Lighting A22 Area Light, 100/80/60W, CCT Selectable, 480V, Type III Pole Mount, MVS, Black, A22-100B/480/MVS
- ROCK SKU: RAB-A22-100B/480/MVS
- UPC:
- MFG Part #: A22-100B/480/MVS
$363.00
The RAB Lighting A22-100B/480/MVS is a 100/80/60W LED area light configured for Type III pole-mount applications such as parking lots, walkways, and roadways on 480V with an MVS photocell receptacle for automated dusk-to-dawn control. Three-way wattage and selectable CCT (3000K/4000K/5000K) deliver up to 14,468 lumens at up to 157.9 LPW, with DLC Premium listing and a 100,000-hour rated life. Black finish.
| Watts | 100/80/60W (Field-Adjustable) |
| Lumens | 9,050–14,468 lm |
| Color Temperature | CCT Selectable (3000K/4000K/5000K) |
| Voltage | 480V |
| Efficacy | 131.2–157.9 lm/W |
| Driver | Constant Current |
| Rated Life | 100,000 hours |
| Finish | Black |
| DLC Listing | DLC Premium |
